31 stycznia 2019
Wiosna Festiwali, czyli pięć pięknych spotkań z kulturą

Co to jest ta Wiosna Festiwali zapytacie? To pięć, różnorodnych festiwali, które daje Wam Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Od marca do czerwca czekają na Was muzyczne ETHNIESY i DRUMS FUSION, filmowe ANIMOCJE i Millenium DOC AGAINST GRAVITY oraz literacka uczta na PRZE-CZYTANYCH. A nad tym festiwalowym szaleństwem czuwa Kapitan Wiosna!


Spójrzcie w lewo - to właśnie Kapitan Wiosna. Idzie do Was, niosąc nie tylko superbohaterski płaszcz, pełen wiosennych kwiatów.... Niesie pięć, pięknych festiwali.
 

Ethniesy

To jedyny w regionie festiwal na którym brzmi muzyka etno, od śpiewu białego z polskich Kresów po szaleńczy rytm ukraińskich bębnów. Ethniesy otwierają Wiosnę. To festiwal, na którym słucha się tańcząc (dosłownie), bo namawiają do tego sami wykonawcy. Na Ethniesy zapraszamy od 13 do 17 marca.


Przeczytani

Zaczynają się kilka dni później. To piękny i pełen literackich przeżyć czas. Spotkania z największymi nazwiskami polskiej literatury. Byli tu już Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk i inni. Dołączcie do nich! Od 25 do 30 marca zaprasza MCK i młodzież z VI LO w Bydgoszczy, która jest głównym organizatorem festiwalu.
 

Animocje

To ważna marka w świecie festiwali kina animowanego. I to kina bardzo poważnego, skierowanego do dorosłych, bo światowa animacja wcale, ale to wcale, nie koncentruje się na bajkach. Na nasz festiwal, swoje filmy zgłosiło w tym roku 800 twórców z ponad 40 krajów. Na Animocje zapraszamy od 7 do 14 kwietnia.
 

Millenium Doc Against Gravity

To klasa dla siebie. Największy festiwal pełnometrażowych dokumentów co roku zaskakuje bogactwem form i tematów. W MCK odbywa się coś więcej niż zwykła replika warszawskiej edycji. My mamy swój własny, “Bydgoski Aneks” przyznający samodzielnie nagrodę dla najlepszego filmu. Od 13 do 19 maja zaprasza MCK i Fundacja Art-House, która jest głównym organizatorem “Bydgoskiego Aneksu”.

 

Drums Fusion 

Wielki finał Wiosny Festiwali, "wisienka na torcie", "perła w koronie"! Najszybciej rozwijający się festiwal muzyki opartej na rytmie i perkusji. Wśród gości byli już Dave Lombardo ze Slayera, Cindy Blackman Santana tworząca z Lennym Kravitzem, fińska Apocalyptica, wirtuoz jazzu Jan Garbarek i wielu innych. Zapraszamy od 27 maja do 2 czerwca.
Pamietajcie: Bębenki nie pękają!

- - -

PS1: w roli Kapitana Wiosny wystąpił w naszej kampanii pan Maciej Dressler.

PS2: pamiętaj o hasztagu #wiosnafestiwali. Rób "wiosenne" fotki, taguj i wrzucaj na Facebooka i Instagram. A wtedy być może spotka Cię coś miłego… ;)

A jak masz coś fajnego żeby nam wysłać (foto, filmik, coś-innego) pisz bez wahania press@mck-bydgoszcz.pl.

 

festiwal sztuka performance opera czarny karzeł

Napisz do nas!

MCK Bydgoszcz, tel. 52 32 55 540

Bydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!