31 stycznia 2019
PRZECZYTANI

Festiwal literacki z takimi gośćmi jak Joanna Bator, Grzegorz Wasowski, Jacek Dehnel i Olga Tokarczuk tworzony przez nastolatków? Możliwe? Ano możliwe! Tacy są właśnie Przeczytani, których program tworzą licealistki i licealiści z VI LO w Bydgoszczy. MCK jest producentem tego wydarzenia.

Przeczytani to kilka dni fascynujących spotkań z mistrzyniami i mistrzami słowa pisanego oraz warsztatów, na których możecie poznać tajniki sztuki pisania książek.

To jedyne takie przedsięwzięcie w skali kraju, które w całości jest programowane przez młodzież: to oni wybierają i zapraszają gości, prowadzą spotkania z pisarzami i wybierają tematy warsztatów. Wbrew stereotypowym opiniom o gustach literackich młodych ludzi na festiwalu nie goszczą modowe blogerki czy nieudolnie kopiujący schematy sagi “Zmierzch” fantaści, ale najważniejsi pisarze naszej współczesności.

Na Przeczytanych gościli już m.in. Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, Magdalena Tulli, Grzegorz Wasowski, Robert Makłowicz, Filip Springer, Marek Bieńczyk, Mariusz Szczygieł, Marek Krajewski, Jakub Ekier, Przemysław Czapliński i Jerzy Sosnowski.

- - -

Organizatorem Przeczytanych jest Stowarzyszenie Intelektualistów Niepokornych „Trickster”. Koordynatorem ze strony MCK jest Michał Tabaczyński, z kurator Pracowni Literatury i Nowych Mediów MCK. Dyrektorką MCK jest Marzena Matowska.

- - -

Linki:

Prze-Czytani na naszej stronie (informacje bieżące)

strona festiwalu

SIN Trisckster 

Prze-czytani na Facebooku

 

festiwal sztuka performance opera czarny karzeł

Napisz do nas!

MCK Bydgoszcz, tel. 52 32 55 540

Bydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!