31 stycznia 2019
ETHNIESY

Szalona zabawa, tańce, przytupy, a ze sceny energetyczna muzyka pełna rytmów z głębi tradycji. Ethniesy 2019 już za nami. Zobaczyliśmy grupy 5'nizza (Ukraina), Babadag, Gulaza (Izrael), Kust, Janusz Prusionowski Kompania i wielu innych. Było pięknie. Zapraszamy w marcu 2020 na kolejną dawkę etno i muzyki ludowej.


Słowo o Ethniesach

Wiosnę Festiwali zaczynamy zawsze „muzyką wiosny”. Ethniesy - jedyny w regionie kujawsko-pomorskim festiwal prezentujący muzykę tradycyjną i ludową ma już mocną markę w świecie polskiego etno. Gościły na nim najważniejsze zespoły polskiej sceny „muzyki korzeni”.

Dzięki Ethniesom, tradycją stało się, że moment przejścia zimy w wiosnę w MCK przeżywamy na ludowo. Zew natury sprawia, że chcemy tańczyć, wzruszać się, poznawać i temu właśnie służą Ethniesy!

Na “ethniesowej” scenie zagrali już m.in. Sutari, Miąższ, Angela Gaber Trio, Kaszebe, Babadag, Tołhaje, Adam Strug z zespołem, Dagadana, Lautari, Berjozkele i Niewte oraz gwiazda światowej miary - ukraińska grupa Dakha Brakha.

Nie przegapcie za rok!

- - -

Dyrektorką i twórczynią festiwalu Ethniesy jest Dominika Kiss-Orska, kuratorka pracowni Zakład Praktyk Kulturalnych MCK. Dyrektorem MCK jest Marzena Matowska.

- - -

Linki:

Ethniesy na naszej stronie

Ethniesy na Facebooku

 

festiwal sztuka performance opera czarny karzeł

Napisz do nas!

MCK Bydgoszcz, tel. 52 32 55 540

Bydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!