31 stycznia 2019
ANIMOCJE

Filmy animowane niesłusznie uważane są za domenę dzieci. Festiwal Animocje pokazuje od wielu lat, że artystyczne kino animowane skierowane jest głównie do dorosłych.

Mądre, zaskakujące, dramatyczne czy wesołe filmy z całego świata, opowiadają o nas i naszej rzeczywistości. Ale także zabierają nas w świat nieograniczonej niczym wyobraźni animatorek i animatorów. Oj wielka jest ona, wielka... Dzięki Animocjom możemy każdej wiosny oglądać wybór najlepszych produkcji z kilkudziesięciu krajów. Każdy niesie swoją historię, którą warto poznać.

Festiwal Animocje jest wyjątkowy, bo jako jedyny w kraju przyznaje Nagrodę za Osiągnięcia w Dubbingu Filmów Animowanych. Odebrali ją już Jarosław Boberek, Arkadiusz Jakubik, Joanna Jabłczyńska, Wiktor Zborowski i Krzysztof Kowalewski.

Animocje mają też swoją maskotkę. Ośmiornica Barbara jest przeuroczym, czerwonym stworkiem, który towarzyszy festiwalowi od dobrych 5 lat. 

Festiwalowe pokazy autorskiego kina animowanego uzupełniane są warsztatami, wystawami, spotkaniami z twórcami oraz dużą dawką wyśmienitej muzyki.

- - -

Dyrektorką i twórczynią festiwalu Animocje jest Weronika Płaczek, z Pracowni Muzyki MCK. Dyrektorką MCK jest Marzena Matowska.

- - -

Linki:

Animocje na naszej stronie

Strona festiwalu 

Animocje na Facebooku

 

festiwal sztuka performance opera czarny karzeł

Napisz do nas!

MCK Bydgoszcz, tel. 52 32 55 540

Bydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!